Reflexní nažehlovací folie

Vzhledem k vynikající reflexní účinnosti a pro výborné užitné vlastnosti je tato fólie určena k nažehlování nebo tepelnému lisování na ochranné a pracovní oděvy, sportovní oblečení, módní trička, školní brašny, batohy a jiné výrobky, u kterých je požadováno nejen zvýšení jejich atraktivnosti, ale i bezpečnosti za tmy a při snížené viditelnosti v silničním provozu.

Parametry:

šíře: max 65cm
barva: stříbrná
ve shodě: EN ISO 20471

Dle přání zákazníka může být materiál nařezán na pásky v libovolné šíři nebo vyřezání nápisů, log i obrázků plotrem.

Nejvhodnějšími materiály pro použití nažehlovacího RETROX®U jsou bavlněné, polyesterové a směsové tkaniny včetně těch, které obsahují elastická vlákna.
Hladkost povrchu a případné povrchové úpravy materiálu ovlivňují kvalitu přenosu. V případě komplikací s nažehlováním požádejte o informace o nejvhodnějším typu materiálu.
Po zpracování dle EN ISO 20471 čl. 6.2 je trvanlivost vždy určována podkladovým materiálem, na který je reflexní nános aplikován, a takto musí být i certifikován.

Podmínky pro aplikaci nažehlovací reflexní fólie:

  1. Teplota použitá při aplikaci 130-160°C, tlak cca  2 kg/cm2, doba zažehlování  cca 10 sec.
  2. Po vychladnutí opatrně sejmout  ochrannou fólii
  3. Materiál bez ochranné fólie ještě jednou přežehlit překrytý např. silikonovaným papírem při 140°C po dobu  10 sec.

Podmínky aplikace nažehlovacího RETROXU je třeba vždy odzkoušet v závislosti na použitém aplikačním zařízení, materiálu na který je RETROX aplikován i s ohledem na požadované použití.

Doporučení pro ošetřování:
Pokud možno před praním dlouhodobě nenamáčet.
Nepoužívat žádná bělicí činidla a zjasňovací prostředky.
Nepoužívat pro odstraňování nečistot rozpouštědla.
Pro praní používat co nejnižší teplotu.
Používat prací prostředky se střední alkalitou, zvýšená alkalita prací lázně (nad pH 11) vede k zásadnímu snížení životnosti retroreflexního materiálu a tím i ke snížení možných cyklů praní
K čištění nikdy nepoužívat abrazivní čisticí prostředky nebo abrazivní čisticí nástroje (smirkový papír, drátěný kartáč atd).

obchodní manager:
Marianna Kortišová
e-mail: marianna.kortisova@spur.cz
tel.:  +420 577 601 660