Better Shelter, recyklace a Farma Bezdínek na ZFF 2024

Ani letos jsme si nenechali ujít zlínský filmový festival pro děti a mládež, který jako partneři dlouhodobě podporujeme. Již tradičně jsme se zapojili také do doprovodného programu v parku Komenského, kde jsme opět hravou formou edukovali děti i dospělé.

Představili jsme naše 3 projekty, ze kterých máme obzvláště radost:

  1. charitativní projekt Better Shelter, poskytující střechu nad hlavou lidem v tíživé situaci po celém světě
  2. projekt hydroponického pěstování rajčat bez pesticidů na Farmě Bezdínek v Dolní Lutyni
  3. projekt efektivního řešení odpadového hospodářství ve formě recyklace plastového odpadu ze žlutých popelnic z celé Moravy

Dospělí zvědavě nakukovali do domečku Better Shelter, děti nadšeně třídily odpad a zachraňovaly planetu se SPUR HERO a nejedna dospělácká hlava nevěřícně kroutila nad ukázkou produktů, které lze vyrobit z vyřazených plastových výrobků. I letos jsme výměnou za několik set správně vyplněných kvízů o domečku Better Shelter a specificích třídění a recyklace plastového odpadu rozdávali odměny a po ochutnávce sladkých rajčátek z Farmy Bezdínek nezbyl jediný červený plod.

Podporu 64. ročníku Zlín Film Festivalu jsme završili štafetovým během charitativního festivalového půlmaratonu, kterého se zúčastnilo rekordních 9 týmů tvořených našimi kolegy. Děkujeme všem zaměstnancům a partnerům za jejich nasazení a účast na této krásné akci.