Proběhla úspěšná akvizice firmy MEGAT

Plastikářská firma SPUR se rozrostla o další podnik. Koupila zlínskou firmu MEGAT

Začátkem února získala společnost SPUR stoprocentní podíl firmy MEGAT – výroba z plastů Zlín spol. s.r.o., vyrábějící plastové profily. Díky akvizici rozšíří rodinná firma výrobní kapacity i pro menší zakázky a také poskytne odcházejícím majitelům MEGATu jistotu dalšího pokračování jejich díla.   

„Jsme rádi, že můžeme spojit naše síly právě s firmou MEGAT. Stejně jako my, i MEGAT aplikuje v podnikání odpovědný a prozákaznický přístup, klade důraz na tradice a hodnoty, které vycházejí z podstaty rodinných firem. Věříme proto v úspěšné propojení našich firemních kultur, zkušeností obou týmů a komplementaritu vybudovaných značek obou společností,“ vysvětlil Tomáš Dudák, generální ředitel SPURu.

Sloučené firmy mají společného mnohem více. Obě letos slaví 30 let výročí od svého vzniku. MEGAT se stejně jako SPUR specializuje na výrobu technologií vytlačování plastů a své produkty dodává zejména pro stavební a nábytkářský průmysl, především do zahraničí.

Výkonným ředitelem MEGATu zůstává Rostislav Slobodian, zakladatelky a bývalé jednatelky společnosti Hana Hradilová a Ivana Strnadlová ukončí svou činnost ve společnosti v následujících měsících. Změna vlastníka společnosti nemá žádný vliv na současné vztahy s obchodními partnery a vedení bude pokračovat v dosavadních aktivitách se snahou rozvíjet předchozí úspěšnou spolupráci.

„Za akvizice firem tohoto typu jsme rádi, protože z vlastní zkušenosti známe potřeby odcházejících zakladatelů firem a víme, jak jim na jejich dosavadním díle záleží. V posledních letech nás majitelé, kteří nemají přímého pokračovatele, kontaktují sami. Poohlížejí se po dobrém správci firmy, který má určité renomé, a především dlouhodobě konzistentní výsledky. Těší nás, že se obracejí právě na naši společnost a jsme otevřeni dalším jednáním s cílem naplnit jejich očekávání,“ prohlásil Tomáš Dudák.

 

Společnost SPUR a.s. se sídlem ve Zlíně je tradiční rodinná firma, která se zabývá výrobou plastových výrobků. Moderní a prosperující společnost s ročním obratem přes 1 mld. Kč vyrostla na základech Zlínského výzkumného ústavu založeného v roce 1934 firmou Baťa. Při výrobě vychází z vlastních výzkumně vývojových aktivit, které odrážejí aktuální trendy a požadavky současného trhu. Vedle plastových trubek, profilů, desek, obalových a reflexních materiálů, vyrábí nano respirátory a roušky z vlastní filtrační membrány nebo nouzové přístřešky pro lidi bez domova a opláštění pro výrobu nouzových domků po celém světě. V uplynulém roce získala titul Čestné uznání v soutěži Inovační firma Zlínského kraje 2021.

Společnost MEGAT – výroba z plastů Zlín spol. s r.o., je rovněž rodinná plastikářská firma, která vyrábí plastové profily, lišty, hrany, hadičky, trubičky, krycí desky, zastřešení bazénů, obaly vodičů a PVC dráty. Přibližně 60 % produkce vyváží do zahraničí. Roční obrat firmy dosahuje 80 mil. Kč.

Kontakt pro média:

Kateřina Martykánová

PR manager

Tel.: 602 576 870

Email: katerina.martykanova@spur.cz