HARDEX XPP na CompositesWorld webináři

Ve středu 24. května představíme vysoce výkonný materiál s malou uhlíkovou stopou a silným potenciálem recyklace – HARDEX XPP. Náš kolega David Pospíšil pohovoří o možnostech využití termoplastických jader vyrobených z polypropylenové pěny (XPP) pro kompozitní sendvičové struktury, vhodné pro různé aplikace, včetně RV, karavanů, nákladních automobilů, přívěsů, interiérů letadel, nábytku, stavebnictví a automobilových interiérů. Vysvětlí, jak lze HARDEX, protože se jedná o monomateriál, snadno tepelně tvarovat, řezat a spojovat, čímž výrobcům kompozitů ušetří značný čas a práci ve srovnání s tradičními materiály.
SPUR se začal zabývat tímto novým vývojem v XPP pěně v roce 2016, aby nahradil dřevo v paletách. „Ale pak zasáhl COVID a my jsme se zaměřili na výrobu masek a osobních ochranných prostředků. V roce 2021 jsme se vrátili na správnou cestu s naším vývojem XPP a do roku 2022 jsme měli vzorky, které jsme mohli ukázat automobilovému průmyslu. Poté jsme rozšířili naši výrobu a nyní dokončujeme vlastní stroj na výrobu pěnových desek standardní velikosti [2440 x 1220 milimetrů, tloušťka 5–100 mm] podle požadavků našich zákazníků. V červnu začneme vyrábět tyto pěnové desky HARDEX XPP ve velkém objemu, abychom splnili sériové výrobní objednávky zadané v loňském roce. Myslíme si, že nyní je ten správný čas dát ve spolupráci s CompositesWorld průmyslu kompozitů vědět, že jsme připraveni rozšířit naše aplikace a nabídnout nové příležitosti výrobcům OEM k dosažení nízké hmotnosti a udržitelnosti,“ říká obchodní manažer David Pospíšil.
Pěnu XPP SPUR vyrábí také pro použití v panelech, které využívá Better Shelter pro nouzová obydlí uprchlíků. Odpad z této výroby je recyklován do dalších produktů, jako jsou kuchyňské profily a nábytkové hrany.
Jakou rychlostí lze sendvičové panely díky tepelné laminaci vyrábět, jak snadno recyklovat a v čem spočívá příležitost pro společnosti nabízející nová řešení pro dopravní průmysl, uslyšíte na webináři s názvem Thermoplastic Foam Cores for Composites: Light, Productive, Recyclable XPP.

Chci se přihlásit na webinář