Ostatní materiál

Pro práci s HDPE chráničkami jsou dodávány všechny potřebné nástroje a drobný instalační materiál.

  • Elektronický značkovací systém

Je určený k snadnému vyhledávání v zemi uložených zařízení např. kabelových tras, optických tras, křížení kabelových tratí, podzemních spojů, spojek apod. Základním prvkem tohoto systému je trvanlivá pasivní značka (marker), která je ukládána do země nad zařízení během jeho výstavby. Umístění značky lze určit s centimetrovou přesností i po několika letech od uložení značky pomocí
kompaktního elektronického detektoru. Pro jednotlivá zařízení jsou markery naladěny na stanovený kmitočet a rozlišeny barevně. Pro telekomunikace jsou zbarveny oranžově.

  • Zátky, spojky a průchodky

Průchodky- slouží k utěsnění kabelu v trubce, jsou vhodné do kabelových šachet, budov a kabelových skříní. Vhodný typ průchodky je volen dle vnitřního průměru trubky a vnějšího průměru kabelu.
Vodotěsné zátky - slouží k utěsnění otvorů trubek, brání vniknutí vody, písku a jiných nečistot
Spojky kovové - aluminiové spojky slouží pro spojování různých typů PE trubek
Stabilizační průchodky- aluminiové stabilizační průchodky pro pevné zajištění PE trubek při zaústění do rozvodových skříní a kabinetů

  • Zatahovací­ klíče na spojky trubek

Jsou nabízeny kovové klíče s plastovou rukojetí. Tento typ klíče je vhodný na spojky od průměru trubky 40 mm až 75 mm. Při montáži spojek jsou používány vždy dva kusy – pár.

obchodní manager:
Ing. Radek Slezák 
e-mail: radek.slezak@spur.cz
tel.:  +420 577 601 347